Niesamowite wrażenia z wypraw po Azji

Azja to niesamowity kontynent – chociaż na pewno należy umieć odróżnić Mongolię od powiedzmy Państwa Środka, a Chiny od Japonii. Mówimy o wielkim kontynencie, zatem to zapewne całkowicie oczywiste, że wszystkie próby zgeneralizowania tego kontynentu nie mają większego sensu.

Krajobraz Chin

Autor: Robert Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Cieszy, iż nareszcie mieszkańcy Polski mogą zwiedzać azjatyckie kraje, kiedyś to było bardzo utrudnione. Niby i na ten moment nie jest za prosto poznawać Azję, główną przeszkodą są pieniądze, lecz trochę bardziej ogarnięty pod pewnymi względami fan podróżowania, nawet jeśli nie zarabia więcej, niż średnia krajowa, bez wątpienia jest w stanie za relatywnie niewielkie pieniądze poznać Chiny bądź Turcję.

Niezbyt zaawansowany turysta musi w szczególności lecieć do Tajlandii – doprawdy wycieczka Tajlandia spowoduje, że niemalże każdy człowiek będzie pragnął powrócić wielokrotnie do Azji. Piękne widoki, smakowite jedzenie na ulicy, no i ludzie – i to właśnie wszystko sprawia, iż w każdym przypadku Tajlandia zaskakuje, w żadnym razie nie będziemy uważali po ujrzeniu chociażby Phuketu, że Tajlandia jest

eccotravel

przereklamowanym kierunkiem. Bangkok, a więc stolica Tajlandii jest interesującym miejscem, lecz bądź co bądź warto jak najszybciej jechać na południe – szczególnie Phuket to genialna miejscówka. To może wycieczka do chin również jest fajna?

W sumie wizyta w Tajlandii sprawia, że tak jakby przyzwyczaimy się do Chińczyków – w końcu spora część tajskiej populacji posiada chińskie korzenie. Trudno w niedługim artykule napisać, które miejsca Państwa Środka są najwspanialsze, ale można śmiało powiedzieć, iż prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest odkrywanie chińskiego sukcesu. Zatem chodzi o to, że wycieczka do Państwa Środka jest w stanie spowodować, iż dostrzeżemy dlaczego jest to aż tak bardzo szybko rozwijający się kraj.

Zobacz, jakiego rodzaju informacje znajdziesz po przejściu do serwisu. Zapewne będą bardzo pasjonujące i warte uwagi, co sprawi, że często będziesz tu wracać.

Na sam koniec warto także napisać, że Indie wycieczki pokazują, że nareszcie ujrzymy te słynne kontrasty, a więc pomieszania ogromnego bogactwa z biedą, która praktycznie zabiera nam radość z poznawania indyjskich stanów (więcej o ofercie).