Odbiór mieszkań od dewelopera

Przyszedł czas by odebrać nowy dom ,mieszkanie? Krąży nad Tobą widmo wad, niedoróbek i ukrytych usterek? Zdaj się na firmę specjalizującą się w odbiorze mieszkań.
Pojawiająca się myśl szybkiej przeprowadzki do upragnionego mieszkania jest bardzo obiecująca, jednak nie możemy pozwolić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej lub pękniętej ściany to niemały wydatek

.

mieszkanie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, radzimy by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na poziom wykonanych prac. Obowiązkowa jest dokładność i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych raty (zobacz sprawdź informacje na stronie) popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości. Zdarza się, że prosimy o pomoc osoby, które odbiór mieszkań już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze wyjście. Nie mamy gwarancji, że zobaczą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. Optymalnym rozwiązaniem jest udanie się na odbiór (zobacz źródło artykułu) techniczny z fachowcem – .

Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona wiarygodnej oceny nabywanej nieruchomości oraz kompetentnie będzie argumentował konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie lub dom, np. odbiory techniczne mieszkań , a ujrzymy listę ofert z której zapewne wybierzemy właściwą. Dzięki takiej wizycie nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, iż nasze ściany wykazują podobieństwo do fal Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się solidnie, a my będziemy spokojniejsi.