Odbiór mieszkań od dewelopera

Przyszedł czas by odebrać nowy dom ,mieszkanie? Krąży nad Tobą widmo wad, niedoróbek i ukrytych usterek? Zdaj się na firmę specjalizującą się w odbiorze mieszkań.
Pojawiająca się myśl szybkiej przeprowadzki do upragnionego mieszkania jest bardzo obiecująca, jednak nie możemy pozwolić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej lub pękniętej ściany to niemały wydatek

.

mieszkanie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, radzimy by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na poziom wykonanych prac. Obowiązkowa jest dokładność i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych raty (zobacz sprawdź informacje na stronie) popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości. Zdarza się, że prosimy o pomoc osoby, które odbiór mieszkań już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze wyjście. Nie mamy gwarancji, że zobaczą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. Optymalnym rozwiązaniem jest udanie się na odbiór (zobacz www.happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html) techniczny z fachowcem – .

Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona wiarygodnej oceny nabywanej nieruchomości oraz kompetentnie będzie argumentował konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie lub dom, np. odbiory techniczne mieszkań , a ujrzymy listę ofert z której zapewne wybierzemy właściwą. Dzięki takiej wizycie nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, iż nasze ściany wykazują podobieństwo do fal Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się solidnie, a my będziemy spokojniejsi.