Jaki wózek widłowy będzie najbardziej pasujący do potrzeb naszej firmy?

Jednym z głównych sprzętów jakie są używane w większych magazynach i halach produkcyjnych są wózki widłowe. Bardzo się one przydają przy najróżniejszych robotach załadunkowych i rozładunkowych, a poza tym przy przewozie niektórych wyrobów na niedużą odległość. Wybierając taki wózek w pierwszej kolejności należy podać, do czego ma być używany. Modeli i rodzajów wózków jest na rynku dużo i dopiero precyzyjne ustalenie potrzeb pozwoli na wybranie najlepszego modelu. W pierwszej kolejności należy określić, jak ciężkie wyroby będą nim przewożone. Wózki widłowe Poznań mogą mieć duży zakres udźwigu, od pięciuset kilo do nawet pięciu ton. Udźwig głównie zależy od wymiarów i budowy wózka, dlatego też podając ten parametr należy również zwrócić uwagę na jego wielkość. Okazać się bowiem może, że różne wersje wózków o tym samym udźwigu będą miały różny wymiar i niektóre z nich będą za wielkie do magazynu.

pracownik prowadzi żółty wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym ważnym parametrem przy wyborze wózka jest sposób jego zasilania. Do robót w warunkach zewnętrznych, na różnych placach magazynowych oraz halach z dobrą wentylacją (złap promocje na pomiary wentylacji wrocław – Purevent pomiary klimatyzacji) świetnie nadawać się będą modele o zasilaniu silnikiem spalinowym. Są one tanie w eksploatacji i użytkowaniu, a ich ważną zaletą jest możliwość ciągłej pracy, z co najwyżej krótką przerwą na uzupełnienie paliwa.

Podoba Cię taki artykuł? Zatem sprawdź ponadto to, tu również znajdują się same świetne informacje (https://arapneumatik.pl/k-43-ssawki-przyssawki-chwytaki-prozniowe), które z pewnością Cię zaciekawią.

Wadą zaś ich są spaliny, emitowane podczas użytkowania, i to dyskwalifikuje ten rodzaj wózków do prac w pomieszczeniach zamkniętych. W takich przypadkach lepiej będą się sprawdzać wersje akumulatorowe, działają one bardzo cicho i wydajnie, jednak co pewien czas wymagają konieczności naładowania. Ładowanie trwać może nawet kilka godzin i trzeba to mieć na uwadze podczas planowania prac urządzenia. Przy zakupie tego typu sprzętów należy również zadbać o to, co się będzie działo jak ulegną one awarii. Sprawny serwis wózków widłowych poznań (szersza oferta) z pewnością pozwoli na szybkie i sprawne naprawienie zepsutego urządzenia, a tym samym ograniczy straty powstałe w wyniku z nieplanowanej awarii. Z tego też powodu wybierając widłowy wózek na pewno należy zobaczyć jak wygląda kwestia późniejszego serwisu. Autor: