Plusy wilgotnego powietrza w naszym mieszkaniu

Nasze organizmy do właściwego funkcjonowania wymagają dostatecznej ilości wody. I nie jedynie, jaką spożywa się podczas jedzenia i uzupełnia najróżniejszymi napojami. Bardzo istotna jest również właściwa wilgotność domowego powietrza, która jak się okazuje, ma duże znaczenie na ogólną sprawność i kondycję.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt suche powietrze powoduje suchość paznokci i włosów, suchą skórę a u niektórych także problemy z zatokami.

Podobnie interesujący tekst przeczytasz po przejściu na stronę (https://www.rathgeber.pl/produkty/etykiety-3d-royalplast) – zobaczysz, że jest niezwykle wciągający, więc przeczytaj go.

Warto zadbać o odpowiednią wilgotność, zwłaszcza w zimie, gdy okna są dokładnie zamknięte i mieszkanie jest ogrzewane. Wielu ludzi nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że ma zbyt ubogie w wilgoć powietrze w mieszkaniu, a przecież niewiele trzeba wykonać, aby to zmienić. Przede wszystkim należy mieć w domu wilgotnościomierz, przy pomocy jakiego będzie można regularnie sprawdzać jakość domowej atmosfery. Jeśli okaże się, że wilgotność będzie za mała, to koniecznie należy podjąć odpowiednie kroki, aby temu zaradzić (szersze informacje). A tak naprawdę najlepsze do tego będą nawilżacze powietrza.

Obecnie w sprzedaży znaleźć można sporo rodzajów nawilżaczy. Najtańsze i najprostsze wersje to zwykłe pojemniki na wodę, jakie można zawiesić na kaloryferze. Pod wpływem ciepła woda cały czas paruje, powiększając tym samym wilgotność domowego powietrza. W podobny sposób działają wersje parowe, chociaż przy nich niezbędne będzie podłączenie do zasilania. W tych urządzeniach podgrzewa się wodę która jest później w formie mgiełki emitowana na zewnątrz, niestety urządzenia te są trochę kosztowne w eksploatacji, ponieważ potrzebują sporo prądu. Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również nawilżacze używające ultradźwięków, wykorzystują one fale o wysokiej częstotliwości do wyprodukowania mgiełki wyrzucanej następnie z urządzenia. Ogromną ich zaletą będzie wydajne i ciche działanie, natomiast zupełnie się nie nadają do domu, gdzie są zwierzęta. Dbając o powietrze w mieszkaniu warto także zadbać o jego czystość, z tego też powodu warto znaleźć jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza i w nim dowiedzieć się, co z tym można zrobić.