Porządkowanie to w wielu przypadkach udręka dla wszystkich domowników

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i pragniesz, aby w twoim domu to było respektowane. Męczą cię bowiem złe przyzwyczajenia twojego męża, jego wyniesionego z domu poczucia, że nic w domu jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Wystarczy, iż wróci z pracy, położy się na kanapie i włączy telewizor. Od czasu do czasu do tego weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, że przecież wrócił z pracy, jednak chciałabyś, żeby chociaż w weekend trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, zdajesz sobie sprawę z tego, iż to mało realne. Próbowałaś, kupiłaś nawet dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – rękawiczki do czyszczenia), jednak on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, by, chociaż wykonywał jak najprostsze sprzątania ręczne, to znaczy, jak coś wylał niech weźmie ręcznik papierowy i to wytrze, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis producent profili aluminiowych, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale czyścić, jednak był to pojedynczy przypadek, który miał miejsce dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, iż metamorfoza twojego męża z normalnego, nic nie pomagającego w domu faceta na uczynnego, pomocnego małżonka jest mało prawdopodobna, dlatego już nawet nie starasz się tłumaczyć. Wiesz, iż twój partner pochodzi z typowo polskiej rodziny, w której mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a kobiety biegały ze ścierkami. Pojmujesz, że w domu rodzinnym twojego małżonka byli sami bracia i wszyscy po sobie, tak samo, jak ich ojciec siedzieli i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, kiedy ich matka biegała dookoła, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu odmiana takich nawyków jest cięzka do wykonania i mało realna, ale jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić sprawę jasno, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz postarać się wbić mu do głowy, iż niektórych rzeczy nie zamierzasz już wykonywać, bo szkodzą twojemu zdrowiu. Dlaczego bowiem musisz przesuwać ciężkie sprzęty, żeby za nimi posprzątać, nie rób tego, zleć to małżonkowi. Przyda mu się do tego to: skrobaczki do kuchni. Jeśli wciąż nie będzie nic robić zagroź mu, iż następny taki wysiłek może spowodować, że naprawdę stanie ci się coś poważnego. Powiedz, iż pójdziesz do lekarza i faktycznie, jeśli nie uwierz, uczyń to.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na ciekawiący Cię dział. Przejdź do następnego wpisu i czytaj wpis Artefakt – pozycjonowanie.

Pokaż mu, że jesteś w takim wieku, że potrzebujesz jego wsparcia, a twój partner niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie niefrasobliwym chłopcem wyłożonym na kanapie.