Dane osobowe nie mają szansy być porzucone byle gdzie

Jeśli prowadzimy zakład, albo jakąkolwiek działalność, która wiąże się z uzyskiwaniem informacji osobowych różnych osób, to z pewnością wydajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy odpowiedzialni za to, by te informacje nie dostały się w nieodpowiednie ręce. Przez to trzymamy je w odpowiednio wzmacnianych i zatrzaskiwanych regałach, ale co zrobić, jeśli jakieś dokumenty nie są nam już niezbędne i nie chcemy ich dalej trzymać?

Możemy zniszczyć je samodzielnie

dokumenty

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

Zbędnych dokumentów, które już nie są nam niezbędne i których nie pragniemy trzymać ze względu na malejącą wielkość miejsca w archiwum, nie możemy od tak wynieść na śmietnik, gdyż wtedy z pewnością będą posiadały do nich dostęp niepowołane jednostki, a nam będzie groziła dotkliwa grzywna, kiedy dowiedzą się o tym odpowiednie instytucje. Przez to jeżeli nie ma ich sporo oraz zjawiają się tylko raz na jakiś okres, trzeba inwestować w specjalne niszczarki, które rozdrobnią te pisma na malutkie kawałki i w takiej formie będziemy mieli szansę je wyrzucić. Ten sposób na dokumentów niszczenie z pewnością jest tani i pewny, a samo urządzenie nie tylko nie zabiera wiele przestrzeni, ale jeszcze rozmiarami możemy je dopasować do naszych wymagań.

pocięte niszczarką dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalne firmy również się tym zajmują

Jeżeli tych dokumentów do niszczenia mamy wiele to należy wynająć specjalną firmę, która trudni się tego rodzaju niszczeniem dokumentów. Oni właściwie wydają sobie sprawę z tego, jak istotne jest to zadanie i jak istotne jest to, aby żadne dane nie wyszły poza firmę, dlatego zapewniają nam nie tylko wywóz tych dokumentów, ale także ich natychmiastowe zniszczenie, tak że nic nie wycieknie na zewnątrz.

Ochrona danych osobowych to ważna sprawa

Dziś niesamowicie sporo uwagi zwraca się na odpowiednią ochronę informacji osobowych, zwłaszcza jeśli są to karty pacjentów opisujące ich choroby. Przez to właśnie trzeba jak najprędzej zadbać o prawidłowe zniszczenie tych akt, które są nam już niepotrzebne oraz które tylko niepotrzebnie zajmują nam przestrzeń – . Im lepiej je zutylizujemy, tym mniejsza szansa na to, iż będziemy ścigani za nieprawidłowe wypełnienie tego zadania i że przyjdzie nam za to ponieść wysoką grzywnę.