Świetna alternatywa do zwykłych druków

Sitodruk jest najstarszym sposobem odwzorowywania druku. Wziął się z dawnych czasów, kiedy to Chińczycy zdobili przedstawianą metodą wszelkie materiały. Dzisiaj jest to jedna z dominujących technologii, która znalazła szerokie zastosowanie dzięki licznym walorom, jakie posiada. Czym w takim razie odznacza się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Przede wszystkim sitodruk polega na ręcznym bądź mechanicznym przeciskaniu farby przy pomocy właściwego sprzętu przez formę drukarską. Sitodruk jest stosowany na wszelkich podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, lecz także określonego kształtu oraz faktury tworzywa. Bez kłopotu zadrukujemy folię lub tkaniny otrzymując dobry efekt.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Ewidentnym plusem opisywanej techniki jest wykonywanie wydruku wytrzymałego na niesprzyjające warunki pogodowe, np. na deszcz. Dodatkowo posiada dużą odporność mechaniczną – trudno go zepsuć.Z tego względu nie musimy zabezpieczać go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba stosowana do sitodruku może być kryjąca albo częściowo kryjąca.

Bardzo ekscytuje Cię analizowana na tej stronie tematyka? W takim razie bez obaw kliknij tutaj, ponieważ więcej odnajdziesz w treści (https://www.theomarvee.com/content/4-kontakt).

Oznacza to, że obrazy powstałe dzięki tej technice są naprawdę pełne życia i bardzo intensywne. Efekty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie należy bać się starcia farb. Sitodruk gwarantuje wykonanie najlepszych wydruków w wyrazistych kolorach. Ale to nadal nie wszystko. Sitodruk proponuje dużą różnorodność farb. Zależnie od wymagań zainteresowanego można zastosować m.in. farby metaliczne, fluorescencyjne czy brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy faktycznie usatysfakcjonowani (więcej o maszynach do sitodruku).

Sitodruk stosuje się m.in. do różnego rodzaju wydruków reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, a także odzieży. Nadzwyczaj powszechne są wydruki na t-shirtach, które mogą stanowić świetny prezent dla bliskiej nam osoby. Niezbędna jest wyłącznie fachowa maszyna maszyny do sitodruku do koszulek, którą bez problemu znajdziemy w dobrych drukarniach. Dobrze jest dokładnie się rozejrzeć, by uzyskać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane niejednokrotnie można zakupić do samodzielnego użytku, ale do pojedynczych wydruków lepiej jest po prostu złożyć zlecenie w stosownej firmie i być zadowolonym z końcowych efektów – używane maszyny do sitodruku – dowiedz się więcej.