Kontuzja? Nie płacz, spróbuj najlepszej metody

Jedziesz na nartach, zjazd jest fantastycznie przyszykowany, śnieg świeży, ale dobrze ubity, słońce cudownie świeci, a niebieskie niebo uzmysławia nam, iż to będzie niezapomniany górski pobyt. Jeździsz cały dzień, w kolejny dzień to samo, podczas trzeciego dnia przekonujesz się, iż stok jest już trochę w złym stanie. Twierdzisz, że to wszystko przez wysoką temperaturę (wzrosła dzisiaj do około ośmiu kresek na plusie), a też przez coraz więcej narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakże niezmordowanie, aż… zaliczasz wywrotkę. Na tyle poważny to incydent, iż musisz zrezygnować ze zjazdów już do końca urlopu. A co dalej?

jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to zbyt przyjemne, kiedy w okresie wakacji musimy pójść do doktora. Co to w ogóle za czas wolny? Nie ma jednakowoż innego sposobu wyjścia z tej sytuacji. Na szczęście trafiliśmy na dobrego specjalistę, bo aktualnie ten urlop wspominamy, z jednej strony, jako tragedię, lecz z innej strony cieszymy się, iż tak się to wszystko skończyło. Dalej możemy jeździć na nartach, a po wspomnianej kontuzji nie ma już prawie śladu.

Czy poszukujesz obecnie czegoś interesującego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę (http://www.wonia.pl/agata-kuba/), która na pewno okaże Ci się atrakcyjna. Dotyczy ona zbliżonej problematyki.

Co takiego zaproponował lekarz , że dzisiaj czujemy się już naprawdę dobrze? Terapię czynnikami wzrostu.

Za tą nieznaną nazwą kryje się wspaniała kuracja, w której główną rolę odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów naprawczych, a jednocześnie regeneracja tkanek, jakie uległy uszkodzeniu. Największa ich ilość występuje w ziarnistościach płytek krwi, to dokładnie z nich czynniki są przekazywane, gdy tkanki ulegają zaburzeniom. Ma to miejsce w czasie procesu krzepnięcia krwi. Przy pomocy czynników wzrostu następuje błyskawiczne przekazywanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Warto wspomnieć, że terapia czynnikami wzrostu prp zjednuje sobie coraz więcej zwolenników. Coraz częściej korzysta się z niej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Przykładowo, w ortopedii znajdują przeznaczenie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a jednocześnie gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Warto nadmienić, iż czynniki wzrostu nie zaliczają się do obszaru leków uniwersalnych, co znaczy, iż nie można nimi wyleczyć każdego schorzenia, jednakże jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.

Miej na uwadze, że kontuzja nie oznacza od razu końca twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, bo dzięki takim nowatorskim terapiom, jak opisana terapia czynnikami wzrostu, wszystko staje się możliwe.