Śmierć dziecka to jedna z największych tragedii, jakie mogą mieć miejsce

Niejedna osoba musiała pożegnać się na zawsze z dzieckiem. Czasem chodziło o dziecko znajomego, która zginęła w tragicznych okolicznościach, innym razem było to dziecko kogoś z naszej najbliższej rodziny. Strata dziecka to najboleśniejsza tragedia jaka może się przytrafić. Na cmentarzach widzimy nagrobki dziecięce i zastanawiamy się jak to możliwe, że Bóg przywołał do siebie takie małe dusze?

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy pogrzebowe mają w swoich ofertach różne nagrobki – (serwis www), nawet dla tych najmniejszych dzieci. Dla rodzin pogrążonych w żałobie wybór nagrobka to sprawa drugorzędna. Praca w zakładzie pogrzebowym w takich momentach jest szczególnie ciężka.

Nagrobki dla dzieci to biznes jak każdy inny. Choć w naszym kraju takie podejście oburza, to taka jest prawda. Wśród nagrobków – (sprawdź tu) dziecięcych jest taki sam wybór jak wśród tych dla dorosłych osób. Jednak bez względu na to, że biznes musi się kręcić, to trzeba przyznać, że w zakładach pogrzebowych ciężko znaleźć kogoś bez serca, kogoś, kto jest w stanie myśleć tylko o pieniądzach, gdy okazuje się, że zmarło dziecko ludzie są przygnębieni, bez względu na to, czy znali ludzi, których dotknęła ta strata czy nie.

cmentarz

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Nam wszystkim dzieci kojarzą się z radością, z życiem. Kiedy, więc okazuje się, że jakieś małe dziecko odchodzi z tego świata zaczynamy myśleć o własnym życiem, nad tym, dlaczego tak mały człowiek, który często niezbyt wiele przeżył musi już odejść? Nie sposób zrozumieć bólu i cierpienia rodziny małego dziecka, bólu matki, która musi pochować swoje dziecko, bólu brata i siostry, po takiej stracie. najgorsze jest to, że wielu dziecięcych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby kolejny kierowca nie szarżował, gdyby ktoś zareagował na krzyki za ścianą.

Dlatego pamiętajmy o tym, gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, nie zamykajmy oczu i nie zasłaniajmy uszu, zwróćmy uwagę osobie, która źle traktuje dziecko, nie pozwalajmy pijanym osobom siadać za kółkiem, bo to tak jakbyśmy się przyczynili do kolejnego miejsca na cmentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*