Śmierć dziecka to jedna z największych tragedii, jakie mogą mieć miejsce

Niejedna osoba musiała pożegnać się na zawsze z dzieckiem. Czasem chodziło o dziecko znajomego, która zginęła w tragicznych okolicznościach, innym razem było to dziecko kogoś z naszej najbliższej rodziny. Strata dziecka to najboleśniejsza tragedia jaka może się przytrafić. Na cmentarzach widzimy nagrobki dziecięce i zastanawiamy się jak to możliwe, że Bóg przywołał do siebie takie małe dusze?

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy pogrzebowe mają w swoich ofertach różne nagrobki – (serwis www), nawet dla tych najmniejszych dzieci. Dla rodzin pogrążonych w żałobie wybór nagrobka to sprawa drugorzędna. Praca w zakładzie pogrzebowym w takich momentach jest szczególnie ciężka.

Nagrobki dla dzieci to biznes jak każdy inny. Choć w naszym kraju takie podejście oburza, to taka jest prawda. Wśród nagrobków – (sprawdź tu) dziecięcych jest taki sam wybór jak wśród tych dla dorosłych osób. Jednak bez względu na to, że biznes musi się kręcić, to trzeba przyznać, że w zakładach pogrzebowych ciężko znaleźć kogoś bez serca, kogoś, kto jest w stanie myśleć tylko o pieniądzach, gdy okazuje się, że zmarło dziecko ludzie są przygnębieni, bez względu na to, czy znali ludzi, których dotknęła ta strata czy nie.

cmentarz

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Nam wszystkim dzieci kojarzą się z radością, z życiem. Kiedy, więc okazuje się, że jakieś małe dziecko odchodzi z tego świata zaczynamy myśleć o własnym życiem, nad tym, dlaczego tak mały człowiek, który często niezbyt wiele przeżył musi już odejść? Nie sposób zrozumieć bólu i cierpienia rodziny małego dziecka, bólu matki, która musi pochować swoje dziecko, bólu brata i siostry, po takiej stracie. najgorsze jest to, że wielu dziecięcych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby kolejny kierowca nie szarżował, gdyby ktoś zareagował na krzyki za ścianą.

Dlatego pamiętajmy o tym, gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, nie zamykajmy oczu i nie zasłaniajmy uszu, zwróćmy uwagę osobie, która źle traktuje dziecko, nie pozwalajmy pijanym osobom siadać za kółkiem, bo to tak jakbyśmy się przyczynili do kolejnego miejsca na cmentarzu.