Zwierzęta też czują, pamiętajmy, by je przewozić humanitarnie

Zwierzę to istota żywa, która odczuwa ból i cierpienie tak samo, jak człowiek. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, bo przecież każdy z nas z normalną dawką empatii będzie umiał zrozumieć drugą istotę, nieważne czy będzie to człowiek, czy pies. Dla niektórych jednak osób zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą traktuje się, dosłownie, jak przedmiot.

kon

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Można dostrzec to na przykładzie niektórych właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Każda nasza strona internetowa (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/szambo/zbiornik-na-szambo-i-scieki) zawiera jedynie ciekawe informacje, które zostaną Ci w głowie na długi czas, więc bez wahania kliknij też tu!

Niełatwo wytłumaczyć tak ukształtowanym ludziom, dodatkowo bitym także przez swoich rodziców, że że ten sposób jest zły i nie prowadzi do niczego, a co najważniejsze, że takie postępowanie nie wychowa zwierzęcia. Może je uczynić nieufnym i nieszczęśliwym. Mimo wielu kampanii pozostają ludzie, które robią, co chcą i nie spotyka ich za to kara. Kwestia traktowania swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinny być publicznie potępiane. Inaczej ma się sprawa z transportem zwierząt przez specjalne firmy. W tym wypadku wszystkie procedury muszą muszą się odbyć. Na szczęście coraz rzadziej natrafia się sytuację, że transport źle jest prowadzony. A jak taki transport powinien wyglądać? Wyjaśnijmy to na przykładzie transportu koni (więcej o transporcie zwierząt).

Konie, podobnie jak ludzie, odczuwają skutki męczącego podróżowania, co więcej, dla niego taki transport może skończyć się bardzo źle. Stała, przez całą trasę pozycja stojąca powoduje urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu. Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, zatem pamiętajmy, żeby przed każda trasą sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe. Porządny transport koni powinien też oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, temperatura zaś powinna być odpowiednia.

Jeśli zaintrygowała Cię przedstawiana w niniejszym wpisie tematyka, zobacz treść, którą zapewne też uznasz za pomocną.

Jeśli jedziemy ciemnym samochodem, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.Te rady to tylko kilka podstawowych wskazówek, jak powinien wyglądać przewóz koni. Dużo ważniejsze jest w tym wszystkim odpowiednie podejście do zwierząt, szacunek do nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego w ten sposób, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, czyli traktujmy zwierzęta w taki sposób, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.