Grupowe zakupy to wielka oszczędność na koncie

Czy w ogóle uskarżanie się na zbyt wysokie ceny ma sens? Zwłaszcza, że w sumie podstawowy problem leży w naszych wypłatach – bo jakoś w powiedzmy takiej Norwegii jest drogo, o wiele drożej, niż w Polsce, a i tak ludzie wydają w procentach mniejszą część zarabianych pieniędzy, aniżeli my. Cóż, takowe twierdzenia mają wiele sensu, lecz nie zapomnijmy o jednej kwestii: i tak byłoby miło gdybyśmy starali się wydać mniej pieniędzy na codziennie zakupy.

kobieta na zakupach

Źródło: corbisimages.com

Bądź co bądź jest prościej zaniżyć koszty funkcjonowania, niźli najzwyczajniej w świecie zarabiać więcej kasy. Tak naprawdę nawet wyjechanie z kraju to nie jest idealny scenariusz, ponieważ generalnie Polacy zarabiają tylko minimalną – chociaż to i tak godne pieniądze o których większość Polaków może wyłącznie marzyć. No dobra, lecz skoro w dalszym ciągu jesteśmy Polakami osiadłymi na terenie Polski, nie ma żadnego sensu rozwodzić się w tym momencie nad emigracją zarobkową.

Należy zwłaszcza polecić robienie grupowych zakupów. Czyli jeśli chcemy zakupić pralkę, komputer bądź aparat fotograficzny, najzwyczajniej rozglądamy się za takimi hurtowniami, które z wielką chęcią współpracują z odbiorcami detalicznymi. To znaczy kupimy z grupką ludzi nieco większą liczbę sprzętu, lecz w dalszym ciągu będziemy jakby nie patrzeć odbiorcami detalicznymi. W sumie coraz rzadziej jest tak, że hurtownia nawet nie ma większego pojęcia, iż jest takie zjawisko społeczne jak akurat grupy zakupowe (czytaj tutaj). A więc bez najmniejszego problemu ludzie mogą negocjować cenę, na pewno coś dadzą radę utargować. Na szczęście jest tak, że hurtownie w Polsce efektywnie walczą o klienta. A to zapewne dobrze?

A więc: chociaż to pewne, iż jeszcze przez długi okres czasu nie będziemy zamożni jak Irlandczycy, Duńczycy, Francuzi czy zamieszkujący piękną Australię, to jednak nie sposób nie zauważyć, że mamy dużo możliwości robienia dużo tańszych zakupów. Nasze konto bankowe będzie dużo bogatsze.

Te interesujące treści mają swoją kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Więc idź do strony profesjonalne wideofilmowanie i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

Byłoby miło. Kiedy jakiś z naszych znajomych będzie skarżył się na wysokie ceny, zalećmy mu szybko grupowe zakupy!