Jak wiele może kosztować wynajęcie fotografa weselnego?

Niezwykle wiele ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To przecież jedna noc, kilka bądź kilkanaście godzin, a ceny sięgają niekiedy wiele tysięcy złotych. Należy więc dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko w trakcie odbywającej się uroczystości, gdy robi zdjęcia, ale także poświęca niemało czasu na niezbędną obróbkę. Zrobione przez parę godzin zdjęcia początkowo powinny zostać zgrane na komputer i z niemałą dbałością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Później rozpoczyna się niezwykle monotonny i angażujący proces ich obróbki. I to właśnie w tym momencie rozpoczyna się bardzo trudna i niezwykle istotna praca fotografa. Zdjęcia, które później będą wywołane w cyfrowej ciemni muszą być niezwykle dokładnie dopracowane w programie do obróbki graficznej. Niekiedy obróbka jednego zdjęcia może zająć wiele czasu! Łatwo zatem możemy oszacować, że fotograf ślubny z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby w końcu powierzyć w nasze ręce idealne zdjęcia ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z pstrykaniem fotografii na przyjęciu, ale również z dobraniem, wyłanianiem z setek plików najciekawszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, iż obrazy prezentują się naprawdę doskonale!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni niejednokrotnie zapewniają nam różne pakiety w odmiennych cenach. Dzięki temu można dopasować cenę do swoich potrzeb i oczekiwań.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o omawiane zagadnienie? To odszukaj więcej, a niewątpliwie dowiesz się więcej informacji na ten wątek.

W bardzo tanich pakietach mamy zazwyczaj najmniej fotografii, jednak w przypadku gdy organizujemy nieduże wesele, a gości nie ma za dużo, najczęściej ten pakiet może wystarczyć. Niekiedy także parom nie zależy na dużej ilości zdjęć, a raczej na doskonałych jakościowo obrazach, które będą niezawodną pamiątką z wesela . Jeśli jednak pragniemy posiadać jak najwięcej różnorodnych fotografii, można zdecydować się na pakiety rozszerzone. Wówczas jednak należy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Należy także pamiętać, iż znacznie więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego będzie przygotowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i czasochłonna. Pamiętajmy jednak, iż zawsze powinno nam zależeć nie tylko na kosztach.