Przyswajanie nieznanych języków innych krajów? Czemu nie!

Nauka języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy umieć angielski, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Opinii jest bardzo wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, którym wszyscy się na świecie posługują, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą potencjalną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli wobec tego poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (bułgarski dla każdego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (nauka języka armeńskiego) przystępniejszą. Choć to bardzo mocno odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz istotniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także rosnące zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, ale dalej jesteśmy w lesie językowego poznania.

Zaabsorbował Cię ten tekst? To bardzo dobrze, ponieważ także ta oryginalna treść (http://www.stanmal.pl/) wciągnie Cię zupełnie, zatem zobacz to!

Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język zdecyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie dziwi to nikogo, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.