Życie studenta bez ksero, czy to możliwe?

Kserowanie wyciągnęło pomocną dłoń także uczniom i studentom. W końcu nie muszą już, jeżeli nie dysponują wystarczającą ilością czasu, przepisywać materiałów kolegi czy treści wykładu, który ich ominął. Wystarczy, że pójdą do jednego z wielu punktów ksero wielkoformatowe Wrocław, jakich na uczelni czy w szkole lub w jej sąsiedztwie jest wiele.
Czasami daje się słyszeć opinie, iż powielanie książek nie jest legalne. Okazuje się, że nie jest to prawdą gdyż można kserować książkę, ale tylko do własnego użytku. Na każdą ryzę papieru, każdą kserokopiarkę i inne urządzenie mogące służyć tworzeniu kopii, nałożona jest specjalna opłata tzw. opłata reprograficzna, która trafia do odpowiedniej organizacji zbiorowego zarządzania.
Jeżeli przypuszczasz, że powyższa notka może być według Ciebie niewystarczająca, to zamieszczony tu (http://alglas.pl/) materiał bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz.
Zadaniem organizacji jest dostarczenie owych pieniędzy podmiotom uprawnionym. Podsumowując – na każdą kartkę, którą kupujemy nałożony jest specjalny podatek, który ma służyć wyrównaniu potencjalnych strat. Możemy więc zeskanować całą publikację, nawet w bibliotece. Prawo autorskie nie stawia żadnych granic co do liczby stron czy typu publikacji, pozwala na to w ramach tzw.
By dostać dodatkowe szczegóły w tym temacie przejdź do następnej strony. Tam na pewno zainteresuje Cię interesująca informacja (http://pomnikiwroclaw.pl/).
dozwolonego użytku. Wokół kserowania narosło wiele mitów i w końcu nadszedł czas by je obalić – .